info@ekmekcimakine.com

.

 
Model 290 Tamamen Hidrolik Kafes Kontrollü Nebati Yağ Presi

· Model 290 Nebati Yağ Presi EKMEKÇİ MAKİNE’nin sektördeki tüm tecrübesinin sentezi sonucunda ortaya çıkmış, küspe kalınlık sistemine ek olarak tüm kafes yapısı da hidrolik olarak kontrol edilen, yatırımcısına yüksek kapasite, verimlilik ve optimum performans sağlayan endüstriyel bir makine olarak, EKMEKÇİ MAKİNE’nin en yeni teknolojik makine ve ekipmanlarla donatılmış tesisinde üretilerek yağ ve yem sektörünün hizmetine sunulmuştur.

· Birim ürün için daha az enerji tüketimini esas alarak tasarlanan makineye ait yüksek torklu – ağır hizmet amaçlı ana şanzumanın sağladığı üç farklı çalışma aralığı ile her türlü yağlı tohum için ( Soya, Ayçiçeği, Pamuk Çekirdeği, Mısırözü, Kanola, Fındık vb.) hem Kimyasal Ekstraksiyon tesisleri ( Pre Press) hem de Mekanik Ekstraksiyon ( Full Press & Final Press ) tesisleri hedeflenmiştir.

· Kafes yapısını kilitleyen toplam 18 adet alt ve 18 adet üst vidanın tamamı, sadece gevşetilmek kaydıyla, tamamen hidrolik olarak dışarı alınmakta, ayrıca sağa ve sola hidrolik olarak açılıp kapanmaktadır.

· Revizyon ve arıza durumlarında çok önemli bir zaman kazancı sağlayan sistem, ayrıca elektrik kesintilerinin ardından, bir süre çalışmayan preslerin boşaltılmasında önemli bir zaman kaybını devre dışı bırakmaktadır.

· Büyütülmüş kafes yapısı ve helezon sistemine ek olarak baskı helezonunda yapılan değişiklikler ile toplam kafes boyunda önemli bir zaman kaybını devre dışı bırakmaktadır.

· Büyütülmüş kafes yapısı ve helezon sistemine ek olarak baskı helezonunda yapılan değişiklikler ile toplam kafes boyunda önemli bir uzama kaydedilmiştir.

· Tavalardan gelen malzemeyi pres içerisine besleyen bağımsız redüktörlü bir motor yedirici sistemlerde yaşanması muhtemel bir çok problemi devre dışı bırakmıştır.

· 5 katlı bir pişirici ile donatılmış ( opsiyonel olarak 6 katlı pişirici tava ) Nebati Yağ Presinin kompakt yapısı, her türlü müdahale ve demontaj işleminin çok kolay ve yalın şekilde yapılmasına imkan sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

TEKNİK ÖZELLİKLER
 
YENİ
YAĞ PRESİ MODEL 290H
 
 
 

 

Adres :
İskenderun Yolu Üzeri 15. Km. P.K. 126  Antakya/Hatay/TÜRKİYE

Ana Sayfa

Telefon :

00 90 326 267 31 37 - 00 90 326 267 31 41 

Fax :

 00 90 326 267 31 38